• PODZIĘKOWANIE

• Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, i pracownikom szkoły, za poświęcony czas i trud włożony w przygotowania naszego Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego 2023 roku. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami wykonali przepiękne ozdoby z własnych środków w domu oraz na lekcjach w szkole. Dziękuję uczniom, którzy zaangażowali się w sprzedaż oraz wszystkim kupującym. Dziękuję za hojność, serdeczność i życzliwość.

Wszystkie pozyskane fundusze zostały przekazane Radzie Rodziców i zostaną wykorzystane na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wiele radości, spokoju i ciepła. Niech wspólnie spędzone chwile wypełni atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy 2024 Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

Wesołych Świąt!

Maria Bieniasz

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

Gdy się Chrystus rodzi,

I na świat przychodzi,

Ciemna noc w jasności

Promienistej brodzi.

Aniołowie się radują,

Pod niebiosy wyśpiewują;

Gloria, gloria, gloria,In excelsis Deo!

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

mamy przyjemność złożyć

wszystkim Państwu życzenia:

radosnych, spokojnych, niezwykle ciepłych

i rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności

w nowym 2024 roku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

Pracownicy Administracji i Obsługi

oraz cała Społeczność Uczniowska

Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy!

Wesołych świąt! 🥰

• OGŁOSZENIE!

• INFORMACJA 1:

Zmiana organizacji zajęćw dniu 22 grudnia 2023 (piątek)

- lekcja 1,2,3 zgodnie z planem lekcji, na lekcji 4 i 5 odbędą się Wigilie klasowe.

Koniec lekcji o 12:10.Świetlica bez zmian do godz. 16

INFORMACJA 2:

Przerwa świąteczna od 23 grudnia 2023 do 01 stycznia 2024

INFORMACJA 3:

2 stycznia 2024 (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej uczniom, których oboje rodziców pracuje!!

WAŻNE!

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców uczniów chcących skorzystać z zajęć opiekuńczych organizowanych w szkole, o podanie wychowawcy klasy czy dziecko będzie korzystać z opieki w szkole. Zgłoszenia do dnia 22.12.2023 (piątek)

• ZAPRASZAMY!

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbywać się będzie w naszej szkole od 18 grudnia (poniedziałek) do 21 grudnia (czwartek).

Zachęcamy do świątecznych zakupów!

• XII EDYCJA KONKURSU WIEDZY O LASACH NADLEŚNICTWA KRASICZYN

• 5 grudnia 2023 roku w auli edukacyjnej Nadleśnictwa Krasiczyn

odbył się etap centralny Konkursu Wiedzy o Lasach.

Laureaci etapu szkolnego: Wojtek Strzelec, Oliwier Sikociński i Patrycja Król przed przystąpieniem do rozwiązania testu konkursowego otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Mimo zaciętej walki nie udało się im zając miejsca na podium.

Życzymy dalszych sukcesów!

• GMINNE ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO!

• Gminne zawody w tenisa stołowego,

które odbyły się w Orzechowcach.

Nasi chłopcy zajęli 2 miejsce,

dziewczynki 1 miejsce.

i życzymy dalszych sukcesów!

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

• 25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać ciężkie chwile.

#dzieńpluszowegomisia

• TOLERANCJA!

• #tolerancja

W dniu 16 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Uczennice z klasy siódmej wraz z uczniami klasy trzeciej wykonali plakat przedstawiający temat pt. „Tolerancja”. Jest to ważna kwestia dotycząca akceptacji, szacunku, zrozumienia drugiego człowieka.

• "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

• W dniu 13 listopada odbyło się podsumowanie konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" organizowanego przez policjantów z miejscowego komisariatu. Nagrodzeni zostali:

- Maja Wiśniewska, Mikołaj Łaszok, Radosław Strzelec - uczniowie klasy trzeciej

- Nikola Beer, Milena Kopcio i Nikola Wasyłyk - uczniowie klasy pierwszej

oraz Dawid Kierkało z klasy drugiej.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!