• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty.

W naszej szkole uczniowie klas IV-VII aktywnie włączyli się w obchody tego święta, biorąc udział w quizie językowym. W losowo dobranych grupach zmagali się z różnymi zagadkami i zadaniami językowymi.
            Każdy uczestnik gry mógł wykazać się swoimi umiejętnościami ortograficznymi, językowymi, a także spostrzegawczością i kreatywnością. A przy okazji był to czas dobrej zabawy, integracji i zdrowego współzawodnictwa.

• WYJZAD NA SPEKTAKL MUZYCZNY PT. "CZERWONY KAPTUREK"

• W czwartek, 23 lutego uczniowie klas 0–IV wyjechali do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na musical dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.

Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli.

Mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera i ją, i babcię.

Szczęśliwie wszystko dobrze się kończy.

Zaproponowana przez Teatr Nowoczesny z Krakowa wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który był świetną okazją do zabawy dla dzieci i ich opiekunów.

Spektakl z wielką starannością realizuje cele edukacyjne przeznaczone dla młodego widza. Poprzez piosenki oraz dialogi dzieci uczą się, w jaki sposób rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać przyjaźnie oraz jak być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzą magiczny klimat przedstawienia.

• WYCIECZKA KLAS IV - VII

• 10 lutego uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce do Przemyśla.Wyjazd miał charakter artystyczny i rekreacyjny. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Pracowni Artystycznej Ceramiczny Lis. Tam uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać i ozdobić gliniane kubki. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem, czego efektem są piękne   rękodzieła.
            Następnie uczniowie udali się na sztuczne lodowisko, gdzie mogli się zrelaksować i cieszyć wspólną zabawą.

• WIELKA ZBIÓRKA UBRAŃ DLA FRANIA!

• Półtoraroczny Franciszek Karaś z Przemyśla choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Ilość datków na jego leczenie przekroczyła już trzy miliony złotych, ale potrzeba znacznie więcej. Najnowsza inicjatywa – „Akcja Szafowania” – polega na zbiórce odzieży używanej, która zostanie zważona i na podstawie jej wartości Fundacja przekaże pieniądze na leczenie.

Prosimy aby rzeczy, były czyste i niezniszczone!

Rzeczy można dostarczyć do naszej szkoły - akcja dopiero się rozpoczyna,

ale prosimy o jak najszybsze dostarczenie rzeczy, które chcą państwo oddać!