• SZKOŁA PEŁNA AKTYWNOŚCI

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurawicy miała okazję brać udział w Ogólnopolskim Programie "Szkoła Pełna Aktywności", który jest realizowany w 8 akademickich ośrodkach Akademickiego Związku Sportowego.

Klasa IV reprezentowała naszą szkołę na nowoczesnej hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, między innymi w takich dyscyplinach jak: biegi sztafetowe, rzuty do kosza czy łucznictwo. Zakończenie wszystkich konkurencji zostało zwieńczone dekoracją medalową.

Cała impreza przebiegła w sportowym duchu i wspólnej zabawie.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA PIERWSZAKA - 17.10.2023

• Czy ślubujecie być dobrym Polakiem i kochać swoją Ojczyznę?

- Ślubujemy!

Czy ślubujecie dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły?

- Ślubujemy!

Czy ślubujecie być dobrymi kolegami i koleżankami?

- Ślubujemy!

Czy ślubujecie sumiennie wykonywać obowiązki ucznia?

- Ślubujemy!

Czy ślubujecie swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom?

-Ślubujemy!

W dniu 17.10.2023 (wtorek) w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Na początek uczniowie klas starszych przygotowali piękne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela.Kolejnym punktem było przedstawienie w wykonaniu pierwszej klasy, która miała zostać oficjalnie przyjęta do grona uczniów naszej szkoły. Po przestawieniu złożyli ślubowanie, po którym pani Dyrektor oficjalnie powitała nasze pierwszaki w murach szkoły.

• ,, MOJE POWSTANIE STYCZNIOWE - JAK JE WIDZĘ I CO ZNACZY?"

• Dnia 29.09.2023 roku w Urzędzie Gminy w Żurawicy odbyło się podsumowanie projektu ,,Obchody 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Gminie Żurawica''.

W ramach tego projektu organizowany był

konkurs ,, Moje Powstanie Styczniowe - jak je widzę

i co znaczy? ".

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Miło nam ogłosić,

że I miejsce w kategorii pracy plastycznej zdobyła Julia Wiśniewska.

Serdecznie gratulujemy!